Българският национален отбор по волейбол постигна шеста поредна победа на Световното първенство в Япония - този път над Куба с категоричното 3:0 (25:22, 25:18, 25:20) . Това бе първи успех за "лъвовете" в Група "F" от втората фаза на надпреварата.
Двубоят в Хирошима започна добре за нашите и те взеха преднина от две точки в първия гейм, която поддържаха до неговия край. Колебание в играта си показа Владо Николов, който бе заменен от отлично представилия се Боян Йорданов.
Във втория гейм кубинците оказаха най-малка съпротива и след добрата ни игра както в нападение, така и в защита успяхме да затворим частта с 25:18. В третия гейм Куба ни създаде най-много проблеми, започвайки с 4 поредни точки. Постепенно нашите се отърсиха от началната скованост и намалиха разликата, а с наближаването на края на гейма кубинците започнаха да правят прекалено много грешки.
В нападение за "трикольорите" блестяха Боян Йорданов и Матей Казийски завършили съответно с 10 и 11 точки, а Евгени Иванов за пореден път бе безапелационен на мрежата. Така с общи усилия и невероятен дух се стигна до разлика от 5 точки в полза на България, и до спечелването на третия гейм с 25:20, а с него и на срещата с 3:0 за час и пет минути.
Състави и статистика:
Куба - България 0:3 (22:25, 18:25, 20:25)
Куба: Портуандо 3, Санчес М. 11, Симон 5, Коралес 10, Доминико 5, Диас 2, Санчес (либеро), (Пимиента (к) 2, Санчес С. 3, Камехо 6)
България:Е.Иванов 7, Хр.Цветанов 3, А.Жеков 4, М. Казийски 11, Вл. Николов 4, Пл.Константинов (к) 9, Т. Салпаров (либеро), ( Б.Йорданов 10, Кр.Гайдарски 1, Т.Алексиев, Д.Пеев)
Bob77
на 26.11.2006 в 06:23:51 #126Рядко кисел съм сутрин
Дано нашите волейболисти ми оправят настроението

LOTY
на 26.11.2006 в 06:22:22 #125ПОЧВА МАЧА
kapitano
на 26.11.2006 в 06:22:07 #124Боб не ги оправдавай БНТ,щото те са единствената телевизия дето отразява световното без репортери на място.Иран имаха 4 човека там без да имат шанса за каквото и да е,а БНТ се осраха тотално.Айде мачапочва успех на наште.
Scholes
на 26.11.2006 в 06:20:46 #123Боб разбрах те
седни най-добре и гледай как ще смажем Германците и се изкефи на победата 
Bob77
на 26.11.2006 в 06:16:04 #122Scholes, Евала - "българска работа"! Голям специаст си бре....за 10 дена светвно, не разбрали че мачовете в дадена група се играят в 1 зала само по график през 2 часа, и един като се не завърши 3:0 за 70-80 мин винаги графика изостава! Ама, не....дай веднага....българска работа......че наща ТВ не е стока е факт, но ма дай и за 1-вата Световна война сигурно е виновна тя!
FC Levski 1914
на 26.11.2006 в 06:12:14 #121Спокойно, мача ще почне в 8:25. Явно не са очаквали да се забавят толкова предишните два мача. Жалко само, че американците изпуснаха победата срещу франсетата. Това щеше да ни бъде от голяма полза.
intermitko
на 26.11.2006 в 06:12:07 #120Още не е запо4нал ма4а. Споко.
kapitano
на 26.11.2006 в 06:08:44 #119Е казаха,ама некви птици дават в момента
Scholes
на 26.11.2006 в 06:07:39 #118Пуснаха съобщение преди малко, че очаквали включване 8:25. Общо взето Българска работа
Preslav_LiTeX
на 26.11.2006 в 06:05:41 #117Абе нали БНТ казаха ,че ще ги дават ...
shrink
на 26.11.2006 в 05:23:13 #1162:0 за Бразилия срещу Чехия
glue21
на 26.11.2006 в 05:19:50 #115аре наштеее
да схрускате немците!! ще ни е чудесна закуска тук в Бг
EDMUNDO
на 26.11.2006 в 04:56:18 #114благодаря
Klez
на 26.11.2006 в 04:54:00 #113tova online li e? 4e az sym v us
EDMUNDO
на 26.11.2006 в 04:51:33 #112къде мога поне резултата да следя?
Klez
на 26.11.2006 в 04:50:52 #111tam davat nekvi gluposti.. a ma4a zasega vyrvi prefektno za nas
EDMUNDO
на 26.11.2006 в 04:48:33 #110аз опитах в http://myp2p.eu/Other.htm ама май не го дават...
Klez
на 26.11.2006 в 04:47:15 #109gerrard kyde go gleda? nqkoi da znae kyde moje da se gleda ma4a na brazilcite sega?
EDMUNDO
на 26.11.2006 в 04:27:12 #108Забележете...за малко да заобичам американците.... FRA-USA 3-2 17-25 25-12 24-26 25-17 15-11 106-91 1:57
shrink
на 26.11.2006 в 01:58:25 #107Абе и на бразилците ще им дойде времето... Сега обаче трябва нашите здраво да набият каските на германците. Успех, български юнаци! Победа, и пак победа, ние пеем само за победа!



