Асеко-Ресовия на Николай Пенчев не можа за втора поредна година да стане шампион на Полша по волейбол.

В трети финален плей-офф домакините на шампионската лига тази година от Асеко Ресовия загубиха от най-силния отбор тази година ЗАКСА Кенджиенжин-Козле с 0:3 (23-25, 21-25, 12-25) и оттам серията с 0-3 загуби.

Николай Пенчев беше записан в мача, но неговия треньор не счете за необходимо да го включи в игра.

Водени от европейските шампиони с Франция Бенджамен Тонюти и Кевин Тили гостите бяха безапелационни, като в третия гейм отказаха домакините. В цялата серия Асеко-Ресовия не можа да спечели гейм. Емблематичният Бартош Курек отново разочарова и записа само 6 точки.

Най-резултатен бе Давид Конярски с 13 точки, шампион миналата година с Асеко-Ресовия, следван от белгиеца Сам Деруу с 12 точки.

ЗАКСА за шести път спечели третото по сила волейболно първенство полското след:  1998, 2000, 2001, 2002, 2003 . Трети стана СКРА Белхатов, а четвърти Лотос Трефл Гданск. Плейофите повториха класирането от редовния сезон.

АСЕКО-РЕСОВИЯ Жешув: Фабиан Джизга, Бартош Курек 6, Олег Ахрем 11, Томас Джаешке 8, Ръсел Холмс 4, Дмитро Пашитский 2 - Дамиан Войташек-либеро (Давид Дрия 1, Кжиштоф Игнашак-либеро, Лукаш Тихачек, Александър Сливка 3, Доминик Витчак 7) Старши-треньор: Анджей Ковал
ЗАКСА Кенджеджин-Козле : Бенджамен Тонюти 1, Давид Конарски 13, Кевин Тили 11, Сам Деруу 12, Юрий Гладир 12, Патрик Чарновски 7 - Павел Заторски-либеро (Кжиштоф Рейно 1, Лукаш Вишнивски) Старши-треньор: Фернандо Де Джорджи.