Българският шампион Нефтохимик допусна обрат в първия си мач за "Купата на ЦЕВ" в Белгия. "Шейховете" поведоха с 2:0 гейма срещу ПАРКАЙ (Менем), но отстъпиха с 2:3 (25-21, 25-23, 22-25, 21-25, 22-24). Резултатът все пак дава добри шансове за реванша след седмица в Бургас, където Нефтохимик се нуждае от чиста победа с 3:1 или 3:0 гейма. При петгеймов успех за българите ще се играе "златен гейм".

ЦСКА загуби от Волей Хаасроде с 1-3 гейма

Контузия на Пламен Шекерджиев уби устрема на българския тим

В първия гейм българите доминираха изцяло на полето и закономерно го спечелиха 25-21. Втората част бургазлии допуснаха обрат след добро начало. След силна игра в края "шайховете" успяха да измъкнат частта с 25-23.

Всичко вървеше добре до средата на третата партия. "Шейховете" поведоха с 14-9 и помислиха, че са спечелила. Белгийците успяха да се закачат и играта тръгна точка за точка. Домакините наложиха волята си след 25-22 и си повярваха , че могат да обърнат мача.

Нефтохимик имаше своите шансове в равнодтойния четвърти гейм, но белгийците излязоха напред с няколко точки и това се оказа решаващо за 25-21.

Драмата в тайбрека беше пълна. Битката се води докрай, но в крайна сметка домакините от Менен измъкнаха крайния успех след 24-22 гейма.

Най-резултатен за Нефтохимик беше капитанът Георги Петров с 21 точки. Младите руснаци Дмитрий Яковлев и Савелий Поздняков добавиха по 18 и 17 точки.

Холандската "машина за точки" Женте Де Врийс заби 25 за победата на белгийците. Уанес Де Бюл реализира още 18 точки.

Реваншът е следващия вторник, 4 декември в зала "Младост" в Бургас от 18:30 часа.

Менен: Шавиер Фолгуера Еструга 1, Женте Де Врийс 25, Елдин Демирович 7, Аншел Вер Ееке 7, Желле Синесаел 13, Уанес Де Бюл 18 - Луи Щоер-либеро (Едвинас Вашкелис 1, Базил Андриесен, Жил Ван Де Кавейе 13, Ларс Мадсен, Жент Биле-либеро)
Старши треньор: Ратко Перис

Нефтохимик: Любомир Агонцев 4, Дмитрий Яковлев 18, Савелий Поздняков 17, Георги Петров 21, Николай Къртев 15, Илия Петков 6 - Теодор Салпаров-либеро (Денис Карягин, Димо Димов, Александър Симеонов 4)
Старши треньор: Найден Найденов