Волейболният ЦСКА загуби домакинския си мач от третия по сила европейски клубен турнир "Челъндж къп". Възпитаниците на Александър Попов отстъпиха на белгийския Волей Хаасроде (Льовен) с 1-3 (25-23, 18-25, 17-25, 20-25) в първи мач от 1/16-финалите. Двубоят беше игран в столичната зала "Христо Ботев" пред 500 зрители.

Реваншът е следващата сряда, 5 декември от 21:30 часа българско време в Льовен. "Армейците" трябва да направят истинско чудо, за да победят с 3-0 или 3-1 и да стигнат поне решителен "златен" гейм.

ЦСКА започна по-силно в първия гейм. "Червените" контролираха събитията на полето и взеха частта с 25:23. . Във втория гейм при резултат 7-4  в игра се появи 15-годишният Георги Татаров. Влизането му беше наложително, защото Пламен Шекерджиев се контузи. Белгийците се възползваха от ситуацията и биеха сервисите си в младия играч на ЦСКА. Те дръпнаха с четири точки за 20-16, след което изравниха частите след 25-18.

На мястото на Венцислав Георгиев влезе Иван Крачев, а Мартин Божилов беше сменен от Валентин Пейчев. Въпреки промените, българите не успяха да се върнат в мача и отново загубиха със 17-25. В четвъртата сет гостите поведоха в резултата и не изпуснаха преднината си до края - 25-20.

Снимка 392141

Най-резултатен беше Тодор Костов с 11 точки, а Венцислав Георгиев, Симеон Александров и влезлият като резерва Иван Крачев завършиха с по 10 точки. За белгийците Хил Хофманс беше над всички с 22 точки. Бере Петерс добави 17 точки за победата.

ЦСКА: Владимир Станков 4, Венцислав Георгиев 10, Пламен Шекерджиев 6, Симеон Александров 10, Тодор Костов 11, Красимир Гайдарски 3 - Мартин Божилов-либеро (Димитър Димитров, Георги Татаров 3, Иван Крачев 10, Валентин Пейчев-либеро)
Старши треньор: Александър Попов

Волей Хаасроде: Иван Верелст, Хил Хофманс 22, Бере Петерс 17, Мартин Павелка 4, Нийлс Хуйсегомс 9, Томас Пардон 9 - Тим Верстраете-либеро (Флориан Малисе 2, Йенс Кристианс)
Старши треньор: Крис Ейкманс