Волейболният шампион Нефтохимик победи ЦСКА с 3-1 (19-25, 25-20, 25-23, 33-31) в последния мач от кръг №18 на Суперлигата. Срещата се игра в бургаската зала "Младост" и в нея имаше страхотна битка и обрати.

Класиране Суперлига 2018-2019

Софиянци започнаха по силно и поведоха с 18-8, след кото лесни затвориха първия гейм. Във втората част играта беше равностойна с малък превес на "шейховете". Тогава в игра за бургазлии влезе Карягин, който впечатли с изявите си.

В третия гейм се случи на-полемичните момент в двубоя. При 23-23 Симеон Александров направи ас за "чревните" и въпреки, че видеоповторението показа го потвърди, крайното отсъждане беше аут. Нефтохимик взе следващата точка и поведе с 2-1 гейм.

Снимка 407308

В последната част "армейците" поведоха с 23-19. Въпреки появата в игрището на Ивайло Стефанов, домакините изравниха за 23-23. В играта точка за точка "шейховете" имаха по-голям късмет и затвориха мача с 33-31.

Нефтохимик: Георги Братоев, Ален Джорджевич, Николай Учиков, Георги Петров, Теодор Тодоров, Николай Къртев и Теодор Салпаров - либеро.
Треньор: Николай Желязков

ЦСКА: Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов, Тодор Костов, Венцислав Георгиев, Владимир Станков, Симеон Александров и Мартин Божилов - либеро.
Треньор: Александът Попов