Шампионите на България по волейбол Нефтохимик 2010 (Бургас) стартираха с категорична победа в турнира за определяне на първа и втора осмица в Суперлигата. Волейболистите на Николай Желязков надиграха Тетевен Волей (Тетевен) с 3:0 (25:14, 25:19, 25:14) в първия двубой от група 1, изигран в зала "Младост" в крайморския град.

Утре (15 октомври) бургазлии срещат ЦСКА, а "зелените" срещат Дунав (Русе).

Любо Ганев: Волейболът е сред най-добрите спортове в България

С всяка година нивото на клубния волейбол ще се повишава

Двата тима стартираха равностойно, след което домакините набраха инерция и затвориха убедително в първата част. Впоследствие шампионите продължиха възходящата си линия, но тетевенци успяха да изравнят и да поведат, благодарение на добрата игра на новите си попълнения. Ролите се разменяха, но в крайна сметка Нефтохимик увеличи актива си на 2:0 гейма.

В третия гейм момчетата на Николай Желязков диктуваха положението и се поздравиха с чиста победа след 25:14 и 3:0 гейма.

Най-резултатен бе Жани Желязков с 11 точки (2 аса, 1 блокада), Денис Карягин добави 8 точки (1 ас, 1 блокада). За съперника Илиян Иванов и Руско Тонев приключиха с по 8 точки.

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони били изпратени да спят във физкултурен салон

"Организацията бе под всякаква критика, храната далеч от нормалното, но всичко това преглътнахме"