Нефтохимик 2010 се наложи на собствен терен над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:17, 23:25, 25:19, 25:22) в мач №2 от полуфинала помежду им в Суперлигата, игран тази вечер в зала "Младост".

Така тимът е вече само на победа от това да се класира за финалния плейоф за втора поредна година.

Нефтохимик разби Пирин в първия полуфинал

Бургазлии с категорична победа 3:0

Настоящият шампион на България поведе с 2-0 победи в плейофната серия. Играе се до 3 победи от 5 мача. Третата и евентуалната четвърта среща между двата тима са в четвъртък и петък (29 и 30 март) от 18:30 часа в Разлог.

Домакините доминираха в първия гейм и без проблеми го взеха с убедителното 25:17. Интрига имаше във втората част, когато Пирин изоставаше в резултата, но след първото техническо прекъсване играчите на Северин Димитров се мобилизираха и поеха инициативата. Така те успяха да изравнят на 1:1 гейма след 25:23.

Впоследствие, в третия гейм играта тръгна равностойно, но постепенно шампионите се откъснаха и не срещнаха повече проблеми за крайното 25:19. В четвъртата част Пирин поведе и опита да вкара мача в тайбрек, но това не се случи - 25:22 и 3:1 за Нефтохимик.