Найден Найденов счита, че притеснението е изиграло решаващ фактор при загубата на водения от него Нефтохимик от германския Фридрихсхафен с 1:3. Ето какво заяви специалистът пред камерите на телевизията:

Нефтохимик загуби от Фридрихсхафен с 1:3 (ГАЛЕРИЯ)

Българите без шансове за участие в групите на Шампионската лига

"Не ни достигнаха опита и увереността, които имаше другият отбор. Манталитетът, който тези играчи са изградили след толкова години участие в Шампионска лига, се видя днес на игрището. Момчетата показаха характер. Показаха, че могат да противодействат на отбор с много опит. Не можахме да си повярваме в четвъртия гейм, че можем да стигнем до тайбрек.

За мен по-важното беше, че при 0-2 гейма успяхме да продължим да се борим и да не се предаваме. Така се изгражда отбор. Поне трима от състезателите ни не са играли никога на такова ниво. Един мач на година не е достатъчен. Идеята е да се играят повече европейски мачове, защото те дават много опит и самочувствие.

Елементът на притеснение беше във всички. Всички искаха да играят добре и да победим. На моменти се получи обратен ефект. Това е съвсем нормално. От другата страна на игрището се виждаше опитът. Не можеш изведнъж да станеш отбор, който допуска по 10-15 грешки на мач.

Мисля, че Олександр Стаценко се представи на добро ниво. Той още не е готов на 100%. Трябва време, за да влезе в ритъм.

Трябва да подобрим сервиса и да намалим грешките. Трябва да играем по-спокойно. Не трябва да допускаме елементарни грешки, за да имаме някакви шансове. Все пак вярвам, че там момчетата ще бъдат много по-спокойни" - завърши опитният специалист.