Българският шампион Нефтохомик загуби от германския Фридрихсхафен с 1:3 (19-25, 19-25, 28-26, 18-25) и на практика загуби шансове да се класира за груповата фаза на Шампионската лига.

Найден Найденов: Фридрихсхафен е труден противник

Играта на германците е сходна с тази на френския национален отбор

Гостите диктуваха събитията на терена в препълнената зала "Младост" в Бургас. Домакините бяха смутени и направиха прекалено много грешки 34 срещу 22. Украинецът Олександр Стаценко направи дебют и беше в основата на спечеления трети гейм. Той реализира 19 точки, но му трябваше време за да се синхронизира с разпределителя Георги Братоев.

Валентин Братоев също игра на ниво и записа 15 точки. Германците бяха водени от темпераментния Видал Хейнен, който беше начело на Бундестима на Евро 2015. Той е известен като добър познавач на българския волейбол и перфектен тактик.

Снимка 322584

Най-резултатен за гостите беше Даниел Малеша с 17 точки. Реваншът е в неделя, 12-ти ноември в Германия. За да се класира за следващия кръг Нефтохимик има нужда от триточкова победа, за да може да форсира "златен гейм", който също да спечели.