Женският национален отбор на България загуби и втората приятелска среща като гост на Сърбия в едноименната спортна зала на град Рума.  Волейболистките на Марчело Абонданца все пак успяха да спечелят един гейм срещу европейските шампионки и отстъпиха с 1:3 (17:25, 12:25, 25:17, 16:25).  Двата отбора се готвят за участие в Световно Гран При 2013.

Домакините бяха категорични в първите два гейма, като надиграха Лъвиците и на трите точконосещи елемента - сервис, атака и блокада.  За следващите два гейма Абонданца и неговият сръбски колега Зоран Терзич направиха някои промени в основните си седморки.

В третата част нашите показаха почти безгрешна игра, заработи атаката и те се поздравиха с крайното 25:17.  За четвъртия гейм обаче ролите отново се размениха.  Домакините бяха много прецизни в отиграванията си, докато бракът в българската игра се увеличи.  Така Сърбия постигна убедителното 25:16 и затвори мача при 3:1 гейма.

Добриана Рабаджиева стана топреализатор на срещата със 17 точки, диагоналът Емилия Николова добави 15, а центърът Христина Русева впечатли с 6 точки от блокада за общо 14 в мача.  Най-резултатна за победителките, също с 14 точки, стана Йована Бракочевич, отчита BGvolleyball.com .