Мъжкият национален отбор по волейбол попадна в убийствено тежка група за Световната купа, съобщи радио "Дарик". Избраниците на Мартин Стоев са в група "В" заедно със световния шампион Бразилия, европейския Испания, Съединените щати, Египет и Пуерто Рико.
Както е известно, тимът ни получи "уайлд кард" за турнира от FIVB.
Състезанието е от 18 ноември до 2 декември, като финалната фаза е в Токио, а мачове ще се играят още в Сайтама и Хирошима.
В група "А" са домакина Япония, Австралия, европейския вицешампион Русия, Аржентина, Тунис и Република Корея.
Първите три тима в крайното класиране получава олимпийски квоти.
Според регламента, всеки от тимовете ще изиграе по 11 мача на турнира по системата всеки срещу всеки, след което първите два отбора от двете групи ще се срещнат във финална четворка. Останалите тимове ще се срещнат пък за разпределяне на местата след четвъртото.
MAINBRAIN
на 02.10.2007 в 12:42:42 #18Малко се дразня, когато почне да се говори за нагласи срещу националния ни отбор.Вярно е, че такива неща в днешно време се правят и те утежняват задачата на някой отбор и улесняват тази на друг, но в крайна сметка претендираме да сме един от най-добрите отбори в света и е редно другите да се съобразяват с нас, а не обратното. Колкото до регламента - наистина май това е най-справедливият начин за определяне на класирането, макар да изглежда доста тежко.11 мача за 15 дни или нещо подобно(поне за нас феновете това звучи прекрасно - ще се нагледаме на волейбол
).Дано се възползваме от това, че имаме доста равностойни състезатели за почти всеки пост.Защото е крайно време(а и последният ни шанс) да се представим подобаващо на един турнир тази година.Реално наистина големите отбори отбори са само Русия и Бразилия.И при нов неуспех да влезем в тройката оправдания няма да има.Поне така смятам аз.Надявам се Япония да ни донесе отново късмет, понеже колкото и да си добър и добре подготвен винаги е нужно и малко спортно щастие.
УСПЕХ МОМЧЕТА!!!ЩЕ БЪДЕМ С ВАС ВСЯКА ЕДНА СЕКУНДА ВЪВ ВСЕКИ ЕДИН МАЧ, МАКАР И ТОЛКОВА ОТДАЛЕЧ!!!

dobrita
на 02.10.2007 в 12:38:05 #17PLane мерси за пояснението. Ей това исках да ми напише някой- кратко и ясно. Евала В такъв случай 11 мача с доста така че си имаме всички шансове да отидем в тройката. Само наште
PLane
на 02.10.2007 в 12:20:48 #16Някои от вас наистина са невменяеми. Как трябва да ви го напише човек? Гонзо, тебе няма те коментирам - ти си като адаша си по прякор...... Няма елиминации. Играем 11 мача все едно във футболната А група - класираните на първите 3 места отбори отиват на Олимпиада. Това е - кратко и ясно.
stage
на 02.10.2007 в 12:18:51 #15Вярвам, че Стоев вече си е направил извода от подценяване на който и да е отбор. Няма и един, който да не отива с желание да се пребори за тройката. Другото - класи, минало, титли, известни играчи - е само до началото на мачовете. След това, ще трябва да се играе до предела на силите с всеки от трите вече видно подценявани от ...журналистите: 1. Египет, който "изприщи" Русия (която е европейски и олимпийски шампион) преди година. 2. САЩ, които се подиграха с Франция (която е европейски шампион) в отделни геймове, взеха и мачове. 3. Пуерто Рико, за които само се чува, е са не по-слаби от Куба, а с последните ние години наред се "изприщваме". За Испания и Бразилия мотивацията идва от само себе си, много обяснения не са нужни. Очаквам, че преди заминаването на националите (които всички рано сутрин отново с трепет ще гледаме, а редица политици после ще правят патриотични изявления), обещанията за представителна зала в София за волейбол ще се припомнят и първата копка ще бъде направена. Ако вече са я направили, още по-добре, би следвало да се отчете как напредва строежът. С това политиците ще дадат сериозен принос за волейбола, като: 1. Мотивират самите състезатели за върхова изява. Защото интересът към този спорт само с афиширането на нови инвестиции в него ще нарастне главоломно. На практика, ще бъде единствен, в който се правят инвестиции. Най-шумният - футболът, в БГ е само носител на нетни приходи на концесионерите, наречени собственици на отбори. 2. Ще оздравят цялата икономическа среда в БГ, защото това ще е нагледен пример, че нещо може да се инвестира, без предварително да е разпределена печалбата десетилетия напред чрез бъдещия собственик. 3. Ще покажат, че може дори политиката да не е винаги мръсна дума. Успех на отбора и Стоев знае да не скарва всички добри волейболисти, ясен регламент, че на отпадналите ще се дава шанс на други изяви, както е в редица други спортове.
Gonzo
на 02.10.2007 в 12:15:06 #14А Полша що ги няма?
frodo
на 02.10.2007 в 12:11:47 #13щом е всеки срещу всеки така май е по - добре за нас ама за какво тогава са тези групи
dobrita
на 02.10.2007 в 12:11:16 #12ама тука има ли четвъртфинали и полуфинали или играят се 11 мача и се прави класиране и вече съответно първите три получават квоти. Ей това не можах да разбера
mitkonice
на 02.10.2007 в 12:02:20 #11Тука групата няма значение,ок,ама не знам как винаги попадаме в потресаващи групи с по 3,4 мега гиганти.Почвам да се чудя някъде въобще има ли жребий??
Маниак
на 02.10.2007 в 12:02:15 #10Обаче Египет са ни в кърпа вързани! И Пуерто Рико, може би... А пък след това като ги почнем от другата група - бой, бой и олимпийска квота.
tosho
на 02.10.2007 в 11:46:40 #9Аве хора - на този турнир са най-добрите в света с малки изключения, какво очаквате.Да не би на Олимпиадата да има слаби отбори?Ако искаме да направим нещо там , в този турнир ще си проличи дали имаме сили.Иначе да идем там за 6-8 място няма особено много смисъл.
marata
на 02.10.2007 в 11:23:09 #8добра ни е групата, слаби няма вече
PLane
на 02.10.2007 в 11:23:07 #7техническа грешка:*** "следващите 6 кръга с останалите 6 отбора"
VinceCarter
на 02.10.2007 в 11:04:44 #6На фона на другата група нашата си е наистина убийствена
JMourinhoo
на 02.10.2007 в 11:02:47 #5Само 3 европейски отбора И единия сме ние.. Браво
frodo
на 02.10.2007 в 10:57:27 #4баси корупцията в нашата група има 4 добри отбора, в другата е един.
finta
на 02.10.2007 в 10:52:29 #3Topспорт пак са се убили от подробности. Някой има ли идея как се формират групите и финалите?
Fen_na_voleibola
на 02.10.2007 в 10:51:03 #2АХАХАХА убийствена!!!САЩ,ИСпания и Бразилия ще ги минем с 3:0 ве!Испания не е никав европейски шампион!Шампионът трябва да е РУСИЯ!!!ДА ги еба в лохманите тъпи!!!
CEPUO3EH
на 02.10.2007 в 10:46:35 #1ША ГИ МАЧКАМЕ ВСИЧКИТЕ !!!БЪЛГАРИ ЮНАЦИ..!!!
