Мъжкият национален отбор по волейбол попадна в убийствено тежка група за Световната купа, съобщи радио "Дарик". Избраниците на Мартин Стоев са в група "В" заедно със световния шампион Бразилия, европейския Испания, Съединените щати, Египет и Пуерто Рико.
Както е известно, тимът ни получи "уайлд кард" за турнира от FIVB.
Състезанието е от 18 ноември до 2 декември, като финалната фаза е в Токио, а мачове ще се играят още в Сайтама и Хирошима.
В група "А" са домакина Япония, Австралия, европейския вицешампион Русия, Аржентина, Тунис и Република Корея.
Първите три тима в крайното класиране получава олимпийски квоти.
Според регламента, всеки от тимовете ще изиграе по 11 мача на турнира по системата всеки срещу всеки, след което първите два отбора от двете групи ще се срещнат във финална четворка. Останалите тимове ще се срещнат пък за разпределяне на местата след четвъртото.
Маниак
на 02.10.2007 в 18:28:07 #38mickname Който се класира до второ място на европейското, печели право на участие в турнира за световната купа в Токио, където вече се разиграват квотите - т.е. печелят ги първите три отбора от Токио.
MAINBRAIN
на 02.10.2007 в 18:26:34 #37Истината е, че финалистите от Европейското спечелиха право да участват на този квалификационен турнир, а не директни квоти за Олимпиадата.Ние и отбора на Корея пък участваме, понеже ни беше даден Wild card.А относно колко отбора ще участват в Пекин - естествено няма да са само 4.Освен тази световна купа има още няколко квалификационни турнира за игрите догодина.
mickname
на 02.10.2007 в 18:16:31 #36ами нали бяха казали, 4е който се класира до еди-кое си място на европейското пе4ели квота за олимпиадата!? или аз не съм разбрал или Са6о Йов4ев (нали така се казва6е тоя по БНТ?) е ръсил глупости. и така да е, все пак не може на олимпиадата да у4астват само 3+Китай = 4 отбора, трябва да има и друга възможност за класиране...
Маниак
на 02.10.2007 в 18:08:16 #35Момчета, що се карате, бе? Все ще стане ясен регламента докато започне турнира. Въпросът е да бием всички и тогава няма начин да не се класираме. А дано! mickname Досега квота е "спечелил" само домакина Китай.
mickname
на 02.10.2007 в 18:04:40 #34хмм, а какво става ако първите 3 отбора ве4е са се класирали? нали Русия и Испания ве4е имат квоти от европейското, или?
Levskarski_BoeZ
на 02.10.2007 в 17:54:22 #33RAZBIRA4 TI TYP LI SI ILI SE PRAVI6 NA TYP? Според регламента, всеки от тимовете ще изиграе по 11 мача на турнира по системата всеки срещу всеки, след което първите два отбора от двете групи ще се срещнат във финална четворка.
Levskarski_BoeZ
на 02.10.2007 в 17:50:35 #32ABE PROSTACI,HUBAVO 4E SME V ATZI GRUPA,ZA6TOTO AKO BQJHME V DRUGIQ POTOK PO4TI SIGURNO 6TE SE IZPRAVIM SRE6TU BRAZILIQ NA POLUFINAL AMA 4E ZAGUBENQCI, A TAKA NA POLUFIONAL S QPONIQ ILI NQKOUID RUG NEIZVESTNIK....E VSE PAKE NOJ S 2 OSTRIETA...
Разбирач
на 02.10.2007 в 17:35:53 #31martta Регистриран на: 29.11.2006, 06:34 МАЙКА ТИ ШЕ ЕБА БЕ, ПОМИЯР НЕЩАСТЕН!!! ЗА КЪДЕ ЩЕ СЕ КЛАСИРАШ БЕ, КУХА ГЛАВО?!? НЕ РАЗБРА ЛИ, ЧЕ НЯМА ФИНАЛНА ЧЕТВОРКА - ИГРАЕ СЕ ВСЕКИ СРЕЩУ ВСЕКИ И СЕ ПРАВИ ОБЩО КЛАСИРАНЕ.
fcb
на 02.10.2007 в 17:02:37 #30хаха представете си медиите как реагират медиите в пуерто рико
) бразилия само ние ги бием, испания са голям отбор няма що, сащ ще си спукаме ако не трябва да летим до там специално така че тва е битка ще пада - така се става добър не с китай и япония
zarito
на 02.10.2007 в 15:51:39 #29Ето ви и едно цитатче от сайта на Гонг, за да видите как да пишете статии после: В Световната Купа няма финална четворка. До скоро!
България над всичко
на 02.10.2007 в 15:38:47 #28Кое му е убийственото щом първите три отбора получават олимпийски квоти
Според мен е съвсем в реда на нещата да сме най-малкото трети, че даже имаме съвсем реални шансове да излезем от групата.
glue21
на 02.10.2007 в 14:52:24 #27Много ни е удобна даже тази Световна купа. Психологически нашите би трябвало да са устойчиви, защото ги няма неудобните ни съперници - Полша, Франция. Та си мисля, че нашите момчета трябва просто да издържат психически, но най-вече физически. От всичките отбори, единствено Русия не сме натупвали напоследък, но пък на мен ми хареса как игра нашия тим срещу тях на европейското. Добро предимство е че бяха там миналата година, дори по същото време - смяна време, пътуване..етц Късметлии да сме, до края на турнира да се запазят. Въобще гледам ведро на предстоящата Световна купа. Нека няма подценяване. Нека бъдат концентрирани и няма да се очудя и на първо място да сме.
Triple S
на 02.10.2007 в 14:16:42 #26Как не го разбрахте, още пишете за тия 'ГРУПИ' - просто отборите в началото са разделени в 2 потока защото играят на различни места. ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ СЕ ИГРАЕ ВСЕКИ срещу ВСЕКИ - 11 мача. За това хората по-долу са написали колко става важна победата в мачовете срещу Русия и/или Бразилия - просто тези два отбора се открояват над останалите, това е.
Istinski Fen
на 02.10.2007 в 13:49:32 #25Групата ни е супер.Винаги в групите играем много силно и бием фавлоритите и такмо като излезнем от нея ,почти сигурно ще ни се падне полсе лесен отбор от другата група.По добре да срещнем силните отбори в групата,отколкото на 4етвартфинал и да ни отстранят безславно там , както все се получава напоследак
anons
на 02.10.2007 в 13:40:37 #24както бях казал групата на Япония ще е много лесна и дано сме в нея но уви........ Но пък Щатите и Испания трябва да бием и готово. Иначе закъде сме....... Остава и те да започнат да ни бият.....не че те са слаби но ние нали сме добри . Сега трябва да покажем
SkillToKill
на 02.10.2007 в 13:37:58 #23От страницата ясно се разбира,че всеки отбор играе 11 мача,като първите ни мачове ще са с тези отбори от тази група,после с отборите от другата група.Мача ни с Бразилия ще е 5-ти поред на 23 Ноември.Бразилия и Сащ ще открият първенството на 18-ти
Фен
на 02.10.2007 в 13:06:04 #22Групата била "убийствена". Топката пък е кръгла, а мрежата - висока, пода се хлъзга, а на някои хора главите дрънкат.
MAINBRAIN
на 02.10.2007 в 13:05:45 #21stage, хубаво си се сетил да засегнеш темата за построяването на голяма зала(от края на световното миналата година до сега - само приказки) и си казал много точни неща по тази тема.А дано поне този път да не си останем само с празните обещания. PLane, много точен коментар относно регламента и евентуалната победа над Бразилия.Същото важи и ако победим Русия. На мен лично ще ми бъде много интересно как ще изглежда Бразилия в тези 11 мача.Това, което най-много им помага да печелят всеки турнир, в който участват е способността им да са във върховна форма в края на тези турнири.Тук обаче това няма да им е достатъчно.
Маниак
на 02.10.2007 в 13:02:57 #20Me4o
Tong
на 02.10.2007 в 12:47:58 #19Тикваспорт!
Да бяха разяснили смисъла на групите и регламента, вместо да трябва да четеш форума, за да разбереш каква е всъщност новината