Отборът на Монтана се наложи над този на Левски с 3:1 гейма (22:25, 25:14, 25:22, 25:7), в двубой от четвъртия кръг на волейболното първенство при мъжете.

Срещата малко изненадващо започна с превес на гостите. Левски поведе 4:2 и 8:7 при първото техническо прекъсване. "Сините" дръпнаха с 11:8. Монтана успя да изравни при 13:13 и дори поведе с 14:13. Последва нов обрат на гейма. Два поредни аса на Симеон Александров и 16:4 за Левски при второто техническо прекъсване. Атака на Спас Байрев доведе до 3 точки аванс на гостите при 20:17.

Възпитаниците на Даниел Пеев положиха много усилия да изравнят и успяха да го направят при 21:21 след пайп на Златко Кьосев. "Сините" пак поведоха с 2 точки след атака на Спас Байрев - 23:21. Минчо Минчев намали до 22:23 след технична атака от зона 2, но силите на домакините стигнаха само до тук в първата част. Мощна атака на играещият като нападател Владислав Иванов и Левски стигна до геймбол при 24:22. Двойна блокада на Теодор Богданов и Спас Байрев донесе успеха на гостите в първата част с 25:22.

Волейболистите на Монтана стартираха вихрено в началото на втората част и дръпнаха с 8:3 до първото техническо прекъсване благодарение на силния сервис на Златко Кьосев. При последвалото разиграване диагоналът на домакините Минчо Минчев атакува мощно и топката се отби от главата на либерото на Левски Ивайло Лалов, който бе почти нокаутиран - 9:3.

Разликата от 6 точки се запази до 16:10 и дори нарасна при 18:11 в полза на момчетата на Даниел Пееев. Наставникът на Левски Петър Шопов даде почивка на почти всичките си титуляри. Монтана спечели втората част с 25:14 след сервис на Иван Латунов и единична блокада на Николай Къртев.

Третият гем започна напълно равностойно. Левски поведе с 3:2, но Александър Симеонов изведе Монтана напред при 5:4. "Сините" записаха 3 поредни точки - последната, от които за 7:6 реализира Мартин Павлов. Последваха още равенства в резултата до 9:9. Ас на Иван Латунов даде аванс на Монтана от 2 точки при 12:10. Домакините поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсване.

Волейболистите на Левски успяха да изравнят при 17:17, въпреки че имаше съмнение за топка в аут на гостите. Играчите на Монтана поведоха с 20:18 след страхотна атака по диагонала на Златко Кьосев от зона 4. Петър Шопов взе прекъсване за "сините". Домакините поведоха с 22:20 и стигнаха до геймбол при 24:21. Монтана затвори третата част с 25:22, след като Александър Симеонов посрещна перфектно началния удар на Левски, а след това отигра успешно и в нападение за 25:22.

Георги Манчев остана в игра за Левски и в началото на 4-ата част, която започна добре за домакините, след като националът Любомир Агонцев пусна топката за 5:2 за домакините. Единична блокада на Николай Къртев и убийствено начало за Монтана 10:2. Силната серия от мощни сервиси на Минчо Минчев доведе резултата до 11:2. Последваха 2 аса на Златко Кьосев за 14:3. Второто техническо прекъсване дойде при 16:5. Отсъдена бъркана топка на Георги Манчев направи резултата 23:7. Монтана спечели 4-ия гейм след пусната топка от Любомир Агонцев за смазващото 25:7.