Волейболистите на Монтана, които финишираха втори в редовния сезон обърнаха шампионите от Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (20:25, 25:19, 25:21, 27:25) в първата полуфинална среща от Суперлигата на България, която се игра пред около 800 зрители в зала "Младост". Така възпитаниците на Даниел Пеев поведоха с 1-0 победи в серията.

Полуфинал №1 във волейболната Суперлига за мъже започна отлично за шампионите от Добруджа, които поведоха още в началото в резултата. Силният начален удар на Жулиен Георгиев и Димитър Маринков разстрои посрещането на домакините от Монтана. Волейболистите на Добруджа спечелиха спокойно първата част с 25:20.

Във втория гейм домакините започнаха по-концентрирано. Поведоха още от самото начало и спечелиха лесно с 25:19.

Нефтохимик отнесе ЦСКА в първия полуфинал

Бургазлии победиха с 3:0

Шампионите започнаха много силно третия гейм. Те си осигуриха аванс от 8:2 при първото техническо прекъсване. Постепенно обаче домакините започнаха да скъсяват дистанцията и излязоха за първи път напред при 19:18. Те успяха за удържат преднината си, за да спечелят гейма с 25:21.

Най-оспорвана беше борбата в четвъртата част. Двата отбора си разменяха непрекъснато водачеството. Монтана поведе с 23:21, но две поредни успешни атаки на Димитър Маринков доведоха до равенство при 23:23. Домакините стигнаха до успех в 4-ата част с драматичното 27:25, а с това и до победа в полуфинал №1 с 3:1 гейма.

Втората полуфинална среща ще се играе днес отново в Монтана от 18,00 часа.