Българският младежки национален отбор продължава с убедителното си представяне на Световното първенство  в Бразилия.

„Лъвовете" до 23 години надвиха с лекота Доминиканската република с 3:0 (21:13, 21:11, 21:14) във втори мач от предварителната група. Лъвовете започнаха добре първия гейм, повеждайки на Доминиканската република с 4:2. След това противниците успяха да изравнят (4:4).

Успяха да удържат равенството много малко, а нашите отново започнаха да трупат преднина, показвайки по-висока класа. На техническото прекъсване водеха с 3 точки (12:9), които бързо удвойха (17:10), последва серия от 3 точки за доминиканците, но Лъвовете отново взеха неата в свои ръце и направиха 4 поредни точки, които бяха достатъчни да затворят първия гейм в своя полза (21:13).

Във втория гейм българите започнаха много добре и бързо поведоха с 6:0. В този гейм Лъвовете бяха категорични, неоставяйки възмозможност на противника да им противодейства и поведоха с 2:0 гейма (21:11).

Третия гейм започна равностойно, дори доминиканците поведоха при 3:4, но момчетата на Драган Иванов не оставиха нещата за дълго така. Серия от 3 поредни точки ги изведе напред в резултата. При техническото прекъсване нашите вече водеха с 4 точки (12:8). Доминиканците отново се опитаха да изравнят, но не се получи. При 16:13 на сервис отиде Николай Пенчев, който затрудни максимално противниковото посрещане и остана в тази зона до 20:13. Отборът на Доминиканската република направи добра атака през центъра, но сбъркаха на сервис и мачът приключи с убедителна победа за българския тим (21:14).

Утре българите излизат срещу отбора на Тунис.