Марица (Пловдив) постигна третата си чиста победа от началото на сезона в Национална волейболна лига Демакс и закръгли невероятната си победна серия в първенството, започнала преди повече от шест години, на 120 поредни успеха. Тази вечер пред своите зеленосертифицирани фенове в зала Сила шампионките надиграха гостуващия Локомотив НИДО 1929 (София) с убедителното 3:0 (25:11, 25:18, 25:12) за едва 58 минути и вече са с актив от девет точки и 9:0 гейма, което им отрежда второто място във временното класирането. Същия актив има и лидерът в класирането Казанлък Волей (Казанлък), но точковото съотношение на Розите е по-добро.

Зашеметяваща серия от 13 поредни точки, гарнирана с три аса на разпределителката Кристина Гунчева и перфектна игра на центъра Дима Ушева в нападение и на блокада, даде на маричанки предимство от 15:2 в първия гейм и възможност на старши-треньора Борислав Крачанов да пусне в игра почти всичките си резерви до края на гейма. Така своя официален дебют с жълто-синия екип направи единствената чужденка в отбора през този сезон - сръбският център Николина Ашчерич, а друга състезателка, влязла от ъгъла - младият диагонал Ива Дудова, атакува успешно за крайното 25:11. Втората част започна по идентичен начин, но този път от линията за сервис Гунчева доведе резултата "само" до 7:2. Влязлата като резерва Добрина Христоскова бе на 100% в атака, а с отлична игра в центъра Боряна Ангелова бе водеща на мрежата и с бърза атака затвори гейма при 25:18. Локомотив надигна глава в началото на третия гейм и поведе с 4:0, но не успя да задържи аванса си за дълго. След 2:5 Марица направи серия от 10 поредни точки, този път при начални удари на Златина Друмева, и на практика предреши изхода от мача. Дудова бе основно острие на атаката в този гейм и направи шест точки, с последната от които приключи срещата при 25:12.

Ива Дудова стана и топреализатор на мача с общо 12 точки за победителките.

В следващия си мач от НВЛ Марица ще гостува за първи път през този сезон. Следващата събота, на 27 ноември, от 17:00 б.в. пловдивчанки излизат срещу Берое (Стара Загора) в зала Иван Вазов в Града на липите. Преди това обаче момичетата на Крачанов пътуват за Франция, където ще излязат срещу Безие Волей (Безие) за първия си мач от новия сезон в Шампионската лига - на 24 ноември, сряда, от 21:00 б.в.