Марица (Пловдив) отпадна от Шампионската лига по волейбол. Отборът загуби и последния си мач за настоящото издание на надпреварата.

За втори път обаче българският тим взе гейм от звездния състав на ВакъфБанк.

Тази вечер в "Лудж Спорт Арена" в полския град Лодз, българските шампионки отстъпиха пред титулувания си съперник с 1:3 (11:25, 20:25, 27:25, 14:25).

Момичетата на Лазар Лазаров завършиха в най-престижния европейски клубен турнир на четвърто място в своята Група C, с актив от една точка и без победа, но и като единствения отбор, дръзнал да спечели геймове срещу именития турски гранд.

Мениджърът на Марица: Горди сме със стоте поредни победи

"Стараем се през годините да се развиваме"

ВакъфБанк, който си осигури първото място в групата още вчера и вече очаква жребия за четвъртфиналите на 12 февруари, завърши груповата фаза без нито една загуба и само с два загубени гейма в шест срещи.

Милена Рашич бе обявена за най-полезен играч на мача. Сръбкинята записа 17 точки за победата на ВакъфБанк, а топреализатор стана съотборничката и Исабел Хаак с 24 точки, сред които цели шест аса.

За Марица най-резултатни бяха Мирослава Паскова и Силвана Чаушева с по 15 точки.