Марица поведе с 1:0 победи във финалния плейоф за титлата в Националната волейболна лига Демакс. В зала "Васил симов" пловдивчанки победиха ЦСКА с 3:1 (22:25, 25:23, 25:21, 25:18) в първата среща между двата тима в София.

В първия гейм "червените" поведоха с 12:10, а маричанки обърнаха резултата и поведоха с 21:18, но в крайна сметка домакините успяха да вземат първия гейм след 25:22.

Във втората част ЦСКА взе аванс от 6:2, но Марица стигна до 18:16, а геймът беше отиде на сметката на шампионките след 25:23 при сгрешен сервис на Дария Иванова.

В третия гейм момичетата, водени от Борислав Крачанов, поведоха със 7:4, стигна се до 14:14 и 21:21, а маричанки обаче направиха страхотна серия в решителния момент и след успешна атака на Симона Димитрова спечелиха с 25:21.

В четвъртата част отново имаше обрати, а успешна атака на Дима Ушева доведе до крайното 25:18.

За Марица най-резултатна стана Силвана Чаушева с 24 точки, а Симона Димитрова добави 13, а с 11 се отчете Дима Ушева.

За ЦСКА най-резултатна стана Йоана Атанасова и Борислава Съйкова с по 14 точки.

Днес рожденичка в Марица беше разпределителката Кристина Гунчева.

Реваншът е на 27 март, от 17.00 часа в зала "Сила" в Пловдив и при успех маричанки ще вдигнат своята осма поредна титла в НВЛ.