Тимът на Марек Юнион Ивкони бе наказан с лишаване от домакинство за три срещи и глоба от 3000 лв. Санкцията, която бе наложена от Дисциплинарната комисия на БФ Волейбол, е заради инцидента след четвъртия мач от 1/2-финалния плейоф от държавното първенство между Марек Юнион Ивкони и Лукойл Нефтохимик миналата събота.

Както е известно след мача в Дупница реферът Тошко Стоянов бе нападнат и му бе счупен носа.

В същото време от Марек Юнион Ивкони отново поискаха спиране на правата на Стоянов заради съдийството му на мача в събота.

Дисциплинарната комисия глоби с 1000 лв треньорът на Пирин Балканстрой (Разлог) Любомир Герасимов за поведението му в четвъртия мач от 1/2-финалния плейоф от първенството срещу Левски Сиконко. Герасимов извади за няколко минути отбора от игра, недоволен от съдийско отсъждане.

Както е известно, серията между двата тима е 2:2 победи, като решителният пети мач е на 11 април (сряда) в Разлог.