Пета поредна победа и общо шеста постигнаха шампионите от Марек Юнион-Ивкони (Дупница), след като в мач от седми кръг на Суперлигата се наложиха с 3:0 (25:19, 25:18, 25:23) над ЦСКА (София) в Спортната зала в Сливница.

След като волейболистите на Найден Найденов поведоха с 2:0, играчите на Александър Попов имаха преднина през по-голямата част от третия гейм (8:5 и 16:10). Авансът им нарастна до 20:15, но това не се оказа достатъчно, защото Марек не само, че изравни, а и приключи всичко в мача след 25:23.

С 13 точки най-резултатен бе нападателят на дупничани Георги Елчинов (1 блокада, 36 % в атака), а 10 добави съотборникът му Станислав Величков (4 блокади, 43 % в нападение). За ЦСКА 11 точки записа Радослав Парапунов (3 блокади, 31 % в атака).

С новите три точки Марек заема четвърто място във временното класиране с актив от 14. ЦСКА е на седма позиция с 9, но и с мач по-малко.