Ръководството на Марек подаде възражение срещу решението на национална волейболна лига тимът да не преиграва мача с Лукойл. Срещата е от третия кръг на Суперлигата, а дупничани претендират, че има формално нарушение на правилата във втория гейм. Тогава при резултат 20:17 за домакините от Лукойл съдиите променят първоначалното си решение, отсъждат точка за Марек, но тя не е отразена в протокола. От Лигата оставиха без последствие жалбата на Марек, тъй като според тях тимът на Милчо Миланов не е спазил процедурата по подаването й.

От тима от Дупница обаче контрираха, че мотивите в решението са несъстоятелни, тъй като сигналът за подаване на жалба към първия съдия Светослав Костадинов е подаден в края на 2-ия гейм, защото се атакува неправилното завършване на гейма и в жалбата е обяснено откъде тръгва грешката, а вторият момент очевидно е недоглеждане, тъй като в Закона е записано "24 часа на първи работен ден", което е спазено от Марек.