Локомотив 1929 записа втора победа в Демакс Лига след като тази събота надви с 3-0 отбора на Перун (Варна) в изтеглен мач от шести кръг.

Домакинките стартираха повече от отлично, след като в първия гейм не позволиха на опонентките си да покажат своя потенциал.

След шока от първия гейм, гостенките успяха да стабилизират играта си и върнаха обратно интригата на игрището. Двата тима се преследваха в резултата до самия край на гейма, но състезателките на Бригита Славова съумяха да запишат важни точки в решаващите моменти. По подобен сценарий се разви и третия гейм, като отново състезателките на Локомотив бяха по-успешни в последните моменти.

Марица закръгли поредните победи в НВЛ на 120

Тази вечер шампионките надиграха гостуващия Локомотив НИДО 1929 (София) с убедителното 3:0