Левски и Лукойл Нефтохимик ще спорят на финала на турнира за купата на България по волейбол за мъже.

"Сините" разгромиха с 3:0 гейма тима на Черно море БАСК без да срещнат сериозна съпротива в нито един момент от срещата.

Въпреки явната разлика в класите треньорът Мартин Стоев не подцени двубоя и излезе с титулярния си състав. И в трите гейма Левски-Сиконко рано натрупваше преднина и без проблеми успяваше да я задържи до края.

По-рано днес пък Лукойл Нефтохимик надиграха настоящия носител на трофея Славия с 3:1 гейма в първа 1/2 финална среща.

"Белите" започнаха много силно мача и успяха да вземат първата част, след 25:23 в своя полза.

Лукойл Нефтохимик обаче успя да достигне до пълен обрат в следващите три гейма и се поздрави с успеха.

Възпитаниците на играещия треньор Пеев не оставиха шансове на съперниците си във втората част и я спечелиха с 25:19.

Третият гейм бе равностоен, но все пак отборът от Бургас спечели, след 25:22 точки.

Лукойл започна много силно последната четвърта част и поведе с 8:4 при първата техническа пауза. "Белите" обаче направиха обрат и от своя страна взеха аванс при 13:12. До края на гейма обаче бургазлии бяха безапелационни и заслужено триумфираха след 25:19.

Най-резултатен за победителите бе Петър Христов с 19 точки, а за Славия младият Валентин Братоев се отличи с 15.

Двубоят за третото място между Славия и Черно море е утре от 14.00 часа, а финалът Левски - ЛукОйл Нефтохимик - от 17.00 часа.

Също в по-ранна среща Марек Юнион Ивкони зае петото място в турнира, след като победи Пирин Балканстрой с 3:1 гейма.

Играчите на треньора Виктор Карагьозов останаха извън финалната четворка, след като загубиха от Лукойл Нефтохимик в последния мач от своята предварителна група Б и останаха трети в нея.

ЦСКА спечели първия си мач в тазгодишното издание на турнира за Купата, което осигури на тима седмо място в крайното класиране. "Армейците" записаха три загуби в своята група, което ги остави на последното място. В спор за 7-8 място днес възпитаниците на наставника Александър Попов победиха Арда (Кърджали) с 3:0 гейма.