Левски победи като гост ЦСКА с 3:0 (25:20, 25:22, 25:23) в отложеното дерби от откриващия кръг на Първата осмица във волейболната Суперлига при мъжете.

"Сините" показаха много добра организация на играта и свършиха, това за което са дошли. Волейболистите на Андрей Жеков отиграваха важните ситуации, успяваха да обработват разсеяните топки и съумяваха да излязат от трудни положения, пише bgvolleyball.com. "Армейците" пък демонстрираха хъс и борбеност и на моменти имаха водеща роля, но нямаха ден.

Младостта и доста лични грешки не им позволиха да направят нещо повече.

Снимка 519518

След равностойно начало "сините" се откъснаха с 9:5 и взеха първоначална преднина. Стабилността им се запази и имаха добра успеваемост в атака, докато домакините отбелязаха много лични грешки, като разликата нарасна на 17:10 в полза на гостите. Въпреки всички усилия на домакините, съставът на Левски запази предимството си и затвори гейма след поредна грешка на съперника.

Снимка 519519

Армейците за пореден път показаха, че на свой терен играят силно, като втората част, като поведоха ударно с 6:1 и 8:3, след начален удар. Опита и класата на Левски си каза думата и гостите се съвзеха. Постепенно те започнаха да топят пасива си, за да се стигне до 9:9. Равностойността се запази до 15:15, но след това Левски реализира три поредни точки и поведе с 18:15. Това бе преломен момент и гостите поведоха с 24:19. Въпреки, че домакините реализираха три поредни точки след начален удар на Делчо Раев, за повече те нямаха сили и Левски спечели ивтората част.

Снимка 519521

Трета част бе най-оспорвана, като армейците дишаха във врата на съперника през цялото време. Въпреки това гостите не позволиха изненади, оползотвориха възможностите си и затвориха мача с чиста победа.

Любо Ганев: Пловдив и България ще станат още по-разпознаваемо и желано за посещение от туристи място

"Сигурни сме, че заедно ще свършим страхотна работа и ще предложим една перфектна организация и гостоприемство"

С този успех те отбелязаха седма победа в първенството, като с три загуби и 21 точки се изкачиха на второ място във временното класиране.

Тимът на ЦСКА записа седма загуба, като с две победи и шест точки заема седма позиция в таблицата.