Китай спечели за пети път дамската Световна купа по волейбол. Олимпийските шампионки завършиха турнира в Токио без загуба, като в 11-е си двубоя дадоха 2 гейма на Бразилия и 1 на Холандия. Те не използваха титулярките си във финалите на "Лигата на нациите", където останаха на трето място.

България завърши на разочароващото 11-о място на Евроволей 2019

"Лъвовете" за последен път са били на тази позиция преди 32 години

Шампионките от комерсиалната "Лига на нациите" САЩ се задоволиха със сребърните медали. Те бяха разгромени от Китай в прекия двубой, но успяха да победят Русия с 3-2 гейма в петък. Американките записаха 10 победи, но някои от тях бяха много трудни. През август те с много зор победиха България в домашна квалификация за Токио 2020.

Младият отбор на Русия взе бронза след слабото си представяне на Евроволей 2019. Рускините се сринаха в последните си срещи, като отстъпиха вчера срещу Бразилия. За тяхно щастие бразилките се бяха провалили преди това срещу Южна Корея и останаха на четвърто място.

Домакините от Япония без да блестят се класираха на пето място, а Южна Корея се изкачи до шесто място след силна финална част. Тимът на Доминикана се класира на седмо място след 43 изиграни гейма. Доминиканките показаха, че могат да играят оспорвани мачове, както с най-силните, така и с най-слабите.

Другите два европейски отбора Холандия и Сърбия останаха съответно на осмо и девето място. Европейските шампионки от Сърбия участваха с резервите си и успяха да запишат само 4 победи.

Аржентина, която беше победена от България в олимпийската квалификация, записа две победи срещу африканските отбори и се класира на десета позиция.

Кения спечели африканското дерби с Камерун в последния ден. Камерунките играеха по-добре на турнира и успяха да вземат по два гейма на Доминикана и Аржентина. През юли на финала на африканското първенство Камерун измъкна драмтична петгеймова победа, а месец по-късно на африканските игри в Рабат (Мароко) Кения взе реванш. Не е далеч денят, когато африкански отбор ще победи някой от силните.