Волейболистките на България затрудниха максимално олимпийските шампионки от Китай, но в крайна сметка загубиха с 1:3 (25:22, 22:25, 14:25, 17:25) пред 900 зрители в "Хокайдо Префекчъръл Спортс Сентър" в среща от 4-ия кръг на Група В на световното първенство в Япония.

Това бе трето поражение за България от началото на Мондиал 2018 и четвърта поредна победа за Китай.

България загуби от Турция с 0-3 на дамския волейболен Мондиал

"Лъвиците" бяха на ниво само във втория гейм

Утре в 7,40 часа България излиза срещу Канада в директен спор за класиране в следващата фаза на Световното първенство.

Снимка 381649

Момичетата на Иван Петков бяха неудържими в първия гейм и определено успяха да изненадат съперничките си и да поведат в резултата. Постепенно обаче националките ни започнаха да отстъпват пред класните си опонентки, а китайките заиграха на обичайното си ниво, като не оставиха шансове на "лъвиците".

България записа убедителна победа над Куба във втория си мач от Мондиала

"Лъвиците" спечелиха с 3:0

Най-резултатна за тима ни бе Гергана Димитрова, която завърши с 18 т. Още 13 добави Мирослава Паскова. За съперничките с най-много точки е Жу Тинг с 21 т., а още 12 добави Юан Ксинюе.