Матей Казийски продължава да води в индивидуалната класация за най-добри изпълнители на начален удар и след третия кръг на предварителните групи на световното първенство в Япония. Посрещачът на Динамо (Москва) изнесе отличен мач и при победата на България над Венецуела с 3:1 и има вече 9 аса или средно по 0,75 на гейм.

Втори е сърбинът Новица Биелица със 7 аса (0,70), а Хосе Ривера от Пуерто Рико е на трето място също със 7 аса, но с по 0,5 на гейм.

При най-добрите нападатели Казийски е четвърти с ефективност на атаката от 60 %. Кубинецът Оделвис Доминико води с 67, 57 %, втори е полякът Себастиан Свидерски с 64,44 %, а трети е бразилецът Данте Амарал с 60, 38 % .

Пламен Константинов отново си върна второто място при посрещачите с 82,14 % перфектно отиграни топки. Първи е руското либеро Алексей Вербов с 86, 67 %.

Най-резултатен продължава да бъде Ектор Сото от Пуерто Рико с цели 95 т. Следват Маркос Милинкович от Аржентина с 68 т. и французинът Франц Гранворка с 65 т. Владимир Николов е с 59 точки и дели петото място с Хосе Ривера от Пуерто Рико.