Момичетата на Казанлък Волей записаха седма победа в дамското волейболно първенство на България. Те като надделяха много трудно и драматично като гости над Славия с 3-2 (23-25, 25-19, 25-14, 26-28, 15-9) в мач от 11-ия кръг редовен кръг, игран този следобед в зала "Панайот Пондалов" в София.

Мач на Марица е най-посетеният в Шампионска лига

Двубоят срещу Уралочка е бил изгледан от 4450 зрители

С този успех "розите" заемат пето място във временното класиране със 7 победи, 18 точки и 9 загуби. Славия е на седмо място с 3 победи, 11 точки и 13 загуби.

В първата част Славия успя трудно да наложи волята си и да поведе след 25-23. Във втория гейм играта започна равностойно, но след средата казанлъчанки набраха инерция и взеха инициативата, за да изравнят след 25-19. Възходящата им линия продължи и гостенките взеха третата част с убедителното 25-14.

Решителната четвърта част започна под диктовката на момичетата на Борислав Крачанов, но Славия успя да изравни и да върне интригата. "Белите" успяха да поведат, като запазиха предимството си почти до края, когато играта беше точка за точка. Казанлък дори имаше един мачбол, но не успя да го реализира и така срещата влезе в тайбрек след 28-26 за Славия. Там доминацията на "розите" беше пълна и те се поздравиха с победата след 15-9 и 3-2 гейма.