Дамският национален отбор по волейбол на България загуби от Турция с 0-3 (14-25, 9-25, 23-25) втория си мач в Банкок от световната "Лига на нациите". Нашите момичета бяха пометени в първите два гейма, но играха много силно в третия, когато се убедиха, че съперничките ни не са непобедими.

Резултати от кръг №7 на дамската "Лига на нациите"

Шансовете на българките за запазване на мястото си в елита се изпряват

Иван Петков започна с Гергана Димитрова и Мирослава Паскова като посрещачки, Нася Димитрова и Мира Тодорова в центъра, Мария Данчева на диагонала, Лора Китипова разпределяше играта и либеро Жана Тодорова.

Снимка 427234

Източник: fivb.org

Бившият български национален селекционер Джовани Гуйдети заложи на Ебрар Каракурт, Ханде Баладин, Мелиха Исмаилоглу, Кубра Джалискан, Зехра Гюнеш, Джансу Йозбай и либеро - Симге Акоз.

Туркините натиснаха много здраво в началото и поведоха бързо с 6-1 на точки. Втората техническа почивка дойде при 16-10 за нашите югоизточни съседки, които спокойно затвориха първия гейм за 25 минути.

Снимка 427232

Силвана Чаушева смени на диагонала Мария Данчева, отличила се с 1 точка, още в края на първата част. Петя Баракова влезе на мястото на Лора Китипова, но положенето стана още по-зле.

Турските нападателки бяха безпощадни, докато нашите не можеха да преодоляват блока на съперника. Данчева се върна, а в игра влезе и Мария Кривошоийска. Във втората част нашите записаха само 9 точки и я загубиха за 21 минути.

Снимка 427250

В третия сет Баракова остана на площадката, за да организира играта. Нашите момичета се успокоиха и дори водеха в началото. Първата техническа почивка дойде при 6-8, след като отново се пропука посрещането на "лъвиците".

Последва най-силния период за момичетата на Иван Петков. Те атакуваха успешно и форсираха грешки на туркините. Второто прекъсване беше при 16-15 за България.

Туркините направиха всичко възможно, за да избягат от четвърти гейм. Момичето с мъжка прическа Ербар Каракурт първо ни затрудни със сервисите си и накрая заби победната точка без блокада. Геймът продължи 31 минути и беше загубен с 23-25.

Снимка 427253

Статистиката е изцяло в полза на Турция. Точковите атаки са 25 на 38, блокадите 6 на 8, асовете 4 на 11, а грешките 14 на 11.

Гергана Димитрова завърши с 11 точки и 66% от атака. Мирослава Паскова наниза 10 точки от 21 атаки. Гуйдети беше насочил блокадата повече към нея с оглед вчерашното представяне на Паскова. Мира Тодорова записа 5 точки, а Мария Данчева остана с 4 точки. Нася Димитрова беше неутрализирана и остана само с 2 точки, колкото има и втората разпределителка Петя Баракова. За малкото време на площадката вторият диагонал Силвана Чаушева записа 1 точка.