Русия спечели 110 точки срещу 103 на България, но загуби мача си от първия кръг на Световната лига по волейбол. В този спорт често се случва при оспорвани двубои победителят да запише по-малко точки от победения. Така стана и в злощастната световна квалификация при дамите, когато "лъвиците" отстъпиха пред туркините.

Прекрасна победа на българските волейболисти срещу Русия с 3:2

"Лъвовете" обърнаха загубен мач

Във вчерашния мач в Казан има един показател, който е в полза на руснаците, но края на мача наклони везните към нашите момчета. Домакините направиха общо 18 блокади донесли точки, докато българите се отчетоха едва с 9. Но блокадите на руснаците бяха предимно в първите два гейма и най-вече в началото на мача. Тогава Цветан Соколов на няколко пъти беше хванат лошо.

Успешните атаки в мача са 56-49 за българите. По този показател нашите изоставаха значително до средата на третия гейм, но тогава Цветан Соколов и Розалин Пенчев подобриха значително играта си.

Асовете са 7 на 7. Отново българските дойдоха в края на мача. Най-важен се оказа този на Скримов, с който беше затворен четвъртия гейм.

Руснаците направиха повече грешки 35 срещу 32 на българите. Това се дължи на хазартната игра на домакините. Все пак българите сбъркаха 21 начални удара в хода на мача.

Снимка 297426

Най-много точки направи Цветан Соколов 18. За щастие повечето бяха реализирани в последните две части, след като Цецо беше изпаднал дупка в началото на двубоя. Той атакува общо 43 пъти, като допусна 11 грешки.

Розалин Пенчев направи отличен мач със своите 14 точки. Той успя да постигне ефективност от повече от 50%, атакувайки 24 пъти. Тодор Скримов реализира 11 точки и по този начин даде възможност на Георги Сеганов да избира на кого да вдига измежду всички на полето.

Двамата центрове Николай Николов и Виктор Йосифов записаха по 10 точки, което е високо постижение за хора играещи на техния пост. Техните сервиси и блокади в решителните моменти имаха основна заслуга за обрата в мача.

Николай Пенчев отбеляза 3 точки от 13 атаки. Разпределителите Георги Сеганов и Георги Братоев, както и игралият в първите два гейма център Теодор Тодоров записаха по една точка.