Разпределителят на България Андрей Жеков бе избран за играч на драматичния мач България – Русия, завършил при резултат 3:2 гейма за „лъвовете”, навръх именния си ден.
Плеймейкърът на воденият от Мартин Стоев тим бе почти безпогрешен в пет-геймовия трилър и заслужено бе награден от организаторите с официалния талисман на Световната купа.
Наградата запушва устата на критиците на Жеков и на старши-треньорът на Русия Владимир Алекно, който преди време бе казал, че българският разпределител играе еднообразно и ходовете му са лесни за разгадаване.
КомБат
на 30.11.2007 в 10:19:44 #7Жеков направи мача на живота си дотук. Дано това му даде повече увереност. Друг път съм го казвал - симпатичен ми е, но ми скъсваше нервите с неговите неадекватни топки към центровете и нападателите. Даже и Пламен, ако си спомянте не издържа в Москва и щеше да го бие за малко. Дано тоя мач бъде преломен момент в неговата игра. Играе ли силно Жеката, сигурен съм, че ще мачкаме наред. Има си и сервис, и нелоша блокада, да продължава така... Честито Жека, честито да е и името ти!
levskifan
на 30.11.2007 в 10:19:37 #6Признавам си, че бях един от големите критици на Андрей. Много се радвам, че момчето ме опроверга, защото с тези нападатели и с такава игра на разпределителя на олимпиадата няма кой да ни вземе гейм. Да не забравяме, че днес Боян почти не игра ;)
kirov
на 30.11.2007 в 10:16:30 #5сега разбирам какво означава "предвидим": Може да се предвиди, че всеки мач Жеков ирае на извънземно ниво.
Убитака
на 30.11.2007 в 10:11:02 #4Ами то стига да се погледне статистаката от мача. Днес имахме атаки през центъра, отколкото цялото европейско в Русия! Почнах да го следя от 3-ия гейм, веднага си казах, че днес явно ще играем като видях статистиката... Иначе най-хубавото нещо е, че имаме по един резервен вариант за всеки пост, посрещач, център и диагонал. Преди ако Пламен се контузеше, можеше да не излизаме за мач изобщо
vucata
на 30.11.2007 в 10:08:59 #3браво Андрьо,чакам оная руската сърма да го видя кво ще каже за Андрей
glue21
на 30.11.2007 в 10:07:54 #2вярвала съм му винаги, просто трябва време да израсте за разлика от другите големи отбори, той беше в нелеката позиция вместо да има опитен разпределител до себе си, който да му предаде постепенно поста, Андрей започна в рисков период, с рисков факт, толкова млад - а той всъщност да е основния разпределител. незавидна ситуация и никой от големите отбори претенденти не е с такава проблематика.
festerman
на 30.11.2007 в 10:03:43 #1Браво на Жеков и на целия отбор! Брова БЪЛГАРСКИ ЛЪВОВЕ така се играе !!!





