Иван Петков постигна първия си успех начело на дамския национален отбор по волейбол. Неговите момичета спечелиха с 3-0 гейма в Португалия и ще играят във финалната четворка на европейската "златна лига". Петков е реалист и вече е фокусиран в следващото предизвикателство:

България ще играе във финалната четворка на Златната европейска лига

"Лъвиците" се класираха за финалната четворка на Златната европейска лига!

Спечелихме важното си гостуване на Португалия с 3:0 гейма

"Това бе мач, в който ние бяхме едно ниво над съперника. Радостното е, че постигнахме чиста победа, след серия от пътувания, в които изиграхме шест мача за две седмици и прекосихме цяла Европа.

Мобилизирахме се и излязохме концентрирани, защото всички осъзнавахме важността на този двубой. С изключение на третия гейм бяхме много над Португалия. Смятам, че общо взето изиграхме добре тази среща. Трябваше ни резултат, а не качество и успяхме да запишем нужната чиста победа.

Първата стъпка към участие на междуконтиненталния "Чалъндж" турнир вече е направена. Сега очакваме кой ще е нашият противник на полуфиналите в Будапеща. Именно полуфиналният мач е най-важният, защото първите два от финалите в Будапеща продължават напред.

Искам да кажа едно голямо браво на момичетата за положението усилия. Но има още много работа за вършене и продължаваме усърдно по поетия път" - завърши специалистът.