Женският национален отбор по волейбол се класира за финалната четворка на Златната европейска лига! Нашите момичета спечелиха гостуването си на Португалия с 3:0 гейма (25:17, 25:22, 27:25) и завършиха на първото място в група "А".

Най-завързан се оказа третият гейм, в който "лъвиците" успяха да отразят няколко точки за спечелване на частта в полза на домакините, а след добра игра в защита и атака на Мария Каракашева приключиха мача в своя полза при 27:25.

България е близо до финалната четворка на Златната лига

"Лъвиците" победиха с 3:0 Украйна

Най-резултатна за петия успех на тима ни в турнира стана Силвана Чаушева с 13 точки. Христина Русева и Гергана Димитрова добавиха по 11, а Мария Каракашева приключи с 10. За португалките Юлия Каваленка реализира 10.

Така волейболистките, водени от селекционера Иван Петков, приключиха на първата позиция в своята група с равни точки (по 15), но по-добра геймова разлика от втория Азербайджан, който по-рано днес надигра като гост Украйна също с 3:0. Сега предстоят заключителните сблъсъци от надпреварата, които ще се проведат на 14 и 15 юни в Будапеща.