Отборите на Бразилия и Италия направиха важни стъпки към класирането си за полуфиналите на волейболния Мондиал за жени. И двете селекции записаха чисти победи с по 3:0 гейма, съответно над Китай и САЩ, като вече се нуждаят само от гейм, за да минат напред в надпреварата.

Волейболистките на „селесао“ не срещнаха никакви затруднения срещу китайките, които в трите части на мача не можаха да стигнат 20 точки. В отделните геймове резултатът беше 25:19, 25:16, 25:15.

С най-съществен принос за успеха на Бразилия са Фернанда Родригес, Тайса Манезес и Жаклин Карвальо, които се отчетоха с по цели 15 точки.

Другият мач противопостави значително по-равностойни отбори. Домакините от Италия пред близо 12 000 зрители в зала "Медиоланум Форум" в Милано нанесоха второ поредно поражение на САЩ. Те също постигнаха победа с 3:0 (25:23, 25:22, 25:20).

Най-полезна за "адзурите" стана Антонела Дел Коре с 15 точки (4 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 67% перфектно посрещане), а Надя Чентони добави още 14 точки (1 блок и 45% ефективност в атака) за победата. За американския тим Кели Мърфи (37% ефективност в атака) и Джорджън Ларсън-Бърбач (1 ас, 36% ефективност в атака и 52% перфектно посрещане) реализираха по 10 точки.

Така в следващата среща на Бразилия и Италия им е нужен само един гейм, за да се ласират на полуфиналите.

Днес са срещите Китай - Доминиканска република и САЩ - Русия.