Нефтохимик победи Марек Юнион-Ивкони с 3-0 (25-9, 29-27, 25-22) в четвъртфинален мач за волейболната "Купа на България", изигран в зала "Младост" в Бургас. Така "шейховете" станаха третия тим, постигнал чист успех днес. Те ще узнаят утрешния си съперник след двубоя Добруджа - Дунав, който ще започне в 20:30 часа.

Хебър победи лесно Левски и ще срещне утре Монтана на 1/2-финал

Пазарджиклии доминираха във втория мач за днес, игран в бургаската зала "Младост"

Първата част започна беше изиграна на един дъх, като момчетата на Виктор Карагьозов по-скоро бяха спаринг-партньори на шампионите, печелейки само 9 точки.

Играчите на дупничани започнаха силно втората част. Дълго време се игра точка за точка, но в края началният удар на домакините заработи по-добре и те успяха да измъкнат дългия гейм с 29-27.

В третата част картината беше сходна. При 18-19 на сервис застана Николай Николов, който разби дупнишкото посрещане. Това се оказа решаващо за убедителния успех за Нефтохимик.