Хебър спечели изключително трудно с 3:1 у дома срещу Нефтохимик 2010 във втория мач от финалната серия в мъжкия волейболен шампионат на България. Отборът от Пазарджик води с 2:0 успеха и на само една победа от втора поредна титла. Третата среща между двата отбора е на 26 април в бургаската зала "Младост".

Началото на двубоя беше равностойно, стигна се до 22:22 и 26:26, но домакините спечелиха следващите две разигравания, повеждайки в двубоя.

Във втората част шампионите играха значително по-освободено и закономерно достигнаха до категоричното 25:17 в своя полза.

Бургазлии загатнаха за сериозната си класа и се върнаха в мача след 25:22, а в четвъртия гейм поведоха с 19:16, но домакините се добраха до 22:22 след атака в аут на Николай Николов.

Отборът от Пазарджик спечели инфарктните последни разигравания в двубоя, за да се поздрави с краен успех при 25:23 след 121 минути и успешна атака на Дейвид Кръстев.

Най-резултатен в полза на Хебър в зала "Васил Левски" стана Брадли Гънтър с 19 точки. Неговият съотборник Якопо Масари добави още 18 точки.

"Благодаря на всички момчета в моя отбор. Всеки един даде максимума, за да достигнем до успеха. Днес и двата отбора грешиха доста по-малко. Важно е кой печели последният гейм", коментира старши треньорът на шампионите Камило Плачи.

За гостуващия тим Николай Учиков завърши със 17 точки.

"Направихме страхотен мач, но при 2:0 за Хебър показахме характер и борбеност. Няма от какво да се срамуваме от тези два двубоя. Няма да се предадем, ще дадем всичко в срещите в Бургас. Ще бъде хубаво да се поздравим с една победа", заяви старши треньорът на гостите Николай Желязков, цитиран от БТА.