Германия постигна трета поредна победа на Европейското първенство по волейбол за мъже, което се провежда в България, Република Северна Македония, Израел и Италия.

Германците се наложиха над Белгия с 3:2 (22:25, 17:25, 25:15, 25:22, 15:12) в среща от група А в Анкона след като изоставаха с 0:2 гейма. Те заемат втора позиция във временното класиране след Италия, чийто тим също е с три успеха. Белгийците са пети с три поражения от три изиграни мача.

Най-резултатен за Германия бе Георг Грозер с 22 точки, а Антон Бреме добави 12.

В друг мач от групата Естония стигна до първата си победа, надделявайки над Швейцария с 3:2 (25:18, 25:21, 22:25, 21:25, 15:13) и вече е с актив 1-3 на четвъртото място. За Швейцария, чийто състав е последен, шести в класирането, загубата бе трета поредна.

Подобно на Германия, тимът на Полша също продължава без загуба на Европейското първенство. Поляците надиграха Република Северна Македония 3:0 (25:12, 25:21, 25:14) в мач от група С в Скопие и оглавяват временното подреждане. Отборът на Република Северна Македония заема третото място с две победи и една поражение.

Бартош Беднож се отличи със 17 точки, а Томаш Форнал допринесе за успеха на Полша с 16 точки.

Пламен Константинов: Изпуснахме инициативата, Хърватия е силен отбор

Ето какво каза още той

Черна гора победи Дания с 3:1 (18:25, 31:29, 25:22, 25:23) в същата група и постигна дебютен успех на шампионата. Черногорците са пети с актив 1-2, а датчаните са шести, последни с три загуби.

В група D в Тел Авив Португалия се справи с Израел с 3:0 (25:22, 25:21, 25:12) и държи втората позиция във временното класиране, а израелците са четвърти с еднакъв баланс 2-2.

Румъния също вече е с две победи от четири мача след като се наложи срещу Гърция с 3:1 (25:16, 25:18, 23:25, 25:20), като гърците са последни, шести в подреждането с един успех и три загуби.