Франция и Италия спечелиха мачовете си от четвъртия ден на Евроволей 2019, играни в Монпелие. Българите почиваха за първи път и така трите отбора се изравниха на върха на група "А" с по 3 победи. Домакините от Франция са начело без загубен гейм, "лъвовете" са втори заради загубената партия от Португалия, Скудра Адзрура е на трета позиция след две четиригеймови победи.

Словения победи Турция с 3-0 и може да срещне на 1/8-финал България

Домакините на група B" ще спорят за първото място в потока с Русия

Франция се саморзправи с Португалия, която създаде големи проблеми на нашите момчета в събота вечер. "Петлите" се наложиха за малко повче от час с 3-0 (25-11, 25-20, 25-23) а малко повече от час пред около 5 хиляди зрители в зала "Сюд дьо Франс Арена".

Най-резултатен беше Стефан Бойер със 17 точки, Жулиен Линеел добави 11 точки, а Кевин Тили и Никола Льо Гоф нанизаха по 10 точки.

Португалците бяха видимо уморени от битката с България късно в събота. Капитанът Алешандре Ферейра и Бруно Куня се отличиха с по 9 точки.

В другия мач Италия даде гейм на Румъния за 3-1 (25-15, 25-14, 23-25, 25-14).

Довечера от 21:45 часа Франция ще играе срещу момчетата на Силвано Пранди. Преди това от 18:15 часа един срещу друг ще излязат Румъния и Гърция.Тези два тима и Португалия ще определят четвъртия осминафиналист от групата, който най-вероятно ще играе с Русия.