Словения победи Турция с 3-0 (30-28, 25-16, 25-23) и си осигури и на теория място в осминафиналите на Евроволей 2019. Срещата се игра в мултифинкционалната зала "Стожице" в Любляна пред повече от 6 хиляди зрители и беше от група "B" на шампионата.

Полша разгроми Холандия на Евроволей 2019

Вилфредо Леон дебютира за световните шампиони

Домакините на потока постигнаха трети успех и ще си оспорват първото място в групата с Русия. Директният мач ще бъде в сряда в 18:30 часа. Много е възможно точно Словения да е съперник на България в първия елиминационен мач.

Турците започнаха много силно и поведоха с 8-3 в първия гейм. Словенците успяха ве пак да се закачат за гейма и спечелиха в драматичния край с 30-28 след 38 минути.

Втората част беше лесна за словенците, но в третата се игра точка за точка. Турците имаха леко предимство след 20-а точка, но домакините не допуснаха удължаване на мача.

Тине Урнаут завърши с 16 точки, а Митя Гаспарини записа 12 точки за победителите.

Батуралп Гингор беше най-резултатен за турците с 13 точки. Адис Лагумджия остана с 10 точки.

В другия мач Беларус надви Финландия с 3-2 (13-25, 17-25, 30-28, 25-22, 15-13). Така финландците, които винаги имат много пътуващи фенове, са на ръба на отпадането. Турция има две загуби, но те са от фаворитите Русия и Словения.