Фаворитите в турнира за купата на България при жените - ЦСКА, Марица и Левски Сиконко стартираха участието си в надпреварата с убедителни победи в битката за трофея. Срещите започнаха днес в залата на ЦСКА „Васил Симов".

Домакините на турнира продължават да са без загубен гейм в официален мач досега. Червените се справиха с 3:0 с Академик София. Лекият съперник даде възможност на треньора Атанас Петров да изпробва различни варианти и постройки на игра в своя тим.

Марица също не срещна проблеми срещу почти девическия състав на Спартак Варна. Пловдивчанки биха с 3:0.

Левски Сиконко също не загуби гейм и би с 3:1 Славия. Двубоят ще се запомни със слабото съдийство на Хари Салабашян и Георги Георгиев, които допуснаха много неточности при отсъжданията си. Няколко пъти те отсъдиха спорни топки, тъй като не знаеха какво решение да вземат.

В последния мач за деня Локомотив София надделя с 3:0 над Спартак 96 Плевен.