Дамският ни национален отбор по волейбол надви Полша с 3:1 (18:25, 25:21; 25:21; 25:23) в директната битка за първото място на предварителна група "В" от ЕвроВолей 2021, част от което се провежда в Пловдив.

Жалко! България загуби драматично от Германия

Първо поражение за "лъвиците"

Волейболистките на Иван Петков се нуждаеха от победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да спечелят групата, а след постигнатия успех ще срещнат четвъртия от група "D" Швеция на 1/8-финалите.

Снимка 544387

Така нашите момичета завършват груповата фаза като лидер с 13 точки (4 победи, 1 загуба), полските състезателки остават втори с 12 точки и същия баланс.

Най-резултатна бе Емилия Димитрова с 24 точки (1 ас, 3 блокади), 21 точки добави Елица Василева. Христина Вучкова приключи с 8 точки (5 блокади). За Полша Магдалена Стисяк приключи с 15 точки (1 ас, 1 блокада), 14 реализира Зузана Горечка (2 блокади).