Два гейма не стигнаха на българските волейболистки да се класират за полуфиналите на световното първенство до 23 години. Момичетата на Тони Зетова изиграха най-слабия си мач и закономерно загубиха от Турция с 1:4 (9-15, 12-15, 11-15, 15-10, 13-15) за около час и половина игра.

Тони Зетова: Момичетата показаха, че могат да играят добре

Гери Димитрова не е очаквала чиста победа срещу Бразилия

Българките отстъпваха на туркините в първите три гейма. В четвъртата част те имаха пълно превъзходство и водеха с разлика през цялото време.

Фатален се оказа петия гейм, в който нашите поведоха с 9:3 и започнаха да мислят за следващата част. Туркините заиграха здраво в защита, а нашите завършваха атаките в аут. Това доведе до невероятен обрат и срещата приключи.

На теория момичетата на Тони Зетова все още имат шанс за финалната четворка, но трябва да се надяват Куба да направи чудо в последния мач срещу Бразилия.