Воденият от българския специалист Драган Нешич женски отбор на Монте Скиаво Банка Марке (Йези) продължава вече шести кръг без загуба в първенството на Италия, предаде bulgarianvolley.com.

В последните два кръга момичетата на Нешич записаха две чисти победи - 3:0 (25:20, 25:17, 25:13) у дома срещу РебекиЛупа (Пиаченца) и 3:0 (25:19, 25:18, 25:22) като гости на Асистел Волей (Новара) - и водят в класирането със 17 точки.

В същото време другият "български" отбор в лигата, Деспар (Перуджа) на Антонина Зетова и Елица Василева, записа една победа и една загуба и е на осмо място в таблицата със 7 точки от 2 победи и 4 загуби. Деспар надигра у дома Дзоппас Индъстрис (Конелиано) с 3:1 (25:10, 25:27, 25:19, 25:15).

Зетова изигра мача като титулярка и стана топреализаторка с 21 точки (1 ас, 18 атаки, 2 блокади). Василева също бе в основния състав, но пропусна четвъртия гейм. Тя отбеляза 13 точки (2 аса, 10 атаки, 1 блокада).

Снощи бившият клубен шампион на Европа допусна пълен обрат като гост на CGF Рисайкъл Флоренс (Кастелана Гроте) за 2:3 (25:19, 28:26, 22:25, 25:27, 14:16). И в този мач Зетова беше в основния състав, завършвайки с 20 точки (15 атаки, 5 блокади), докато Василева влезе от ъгъла в три от геймовете и се отчете с 9 точки (7 атаки при 58% успеваемост, 2 блокади).