Отборът на Доминикана постигна втора сензационна победа в тазгодишното издание на дамската волейболна "Лига на нациите". Този път жертва стана Бразилия, като двубоят се игра в столицата на южнамериканската държава.

За първи път в историята "цариците на карибите" победиха Бразилия в мач от световен турнир. Досегашните им два успеха бяха в регионални американски надпревари, където бразилките рядко използват най-добрите си волейболистки.

Иван Петков: Показахме доста силна игра през първите два гейма

Наставникът не скри разочарованието си от драматичната загуба от Белгия

Бетания де ла Крус беше начело на атаката с 20 точки. Тя беше подпомагана от Брайелин с 18 точки и Хинейри Мартинес с 13 точки. Трите тотално разбиха дефанзивната игра на възпитаничките на Жозе Роберто Гимареаш. Габи завърши с 29 точки за бразилките.

Мачът спокойно можеше да отиде в непредвидим пети гейм, но победителките успяха да измъкнат четвъртия, лед като губеха с 20-22.

Представянето на доминиканките и вчерашната загуба от Белгия утежняват много задачата на нашите волейболистки, защото преките им съпернички в битката за изпадане Доминикана, Белгия и Полша се представят много силно в надпреварата.