Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) започна с изключително трудна победа участието си в плейофите за титлата в Суперлигата на България. Момчетата на Мирослав Живков надиграха Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 (21:25, 26:24, 25:18, 21:25, 17:15) в първия мач от 1/4-финалите, игран пълната зала "Добротица".

Шампионът и вицешампионът от миналата година предложиха истинско зрелище на зрителите. След като си размениха по два гейма, в петия решителен гейм двата отбора се хвърлиха с всички сили, като поддържаха пълно равенство на терена. Играеха точка за точка, като всеки тим печелеше подаването си. Една грешна атака през центъра за дупничани се оказа достатъчна за победата на Добруджа със 17:15 и 3:2.

Втората среща между двата тима е в неделя (13 март) от 18,00 часа в Дупница. Играе се до 2 победи от 3 мача.

Арда (Кърджали) поднесе първата голяма изненада в 1/4-финалните плейофи. Момчетата на треньора Иван Халачев биха категорично като гости третия от редовния сезон Пирин (Разлог) с 3:0 (25:20, 25:23, 25:23) в първия мач от серията.

Страхотен мач за Арда изигра Спас Байрев, който бе над всички и заби 25 точки (4 аса, 1 блок и 54% ефективност в атака). За домакините от Пирин Венцислав Георгиев завърши със скромните 13 точки.

Втората среща между двата тима е в неделя (13 март) от 18,00 часа в Кърджали.

Победителят в редовния сезон на волейболната Суперлига - Нефтохимик 2010 (Бургас), започна с трудна победа в 1/4-финалните плейофи. Волейболистите на Петър Дочев обърнаха и надиграха у дома 8-ия в класирането Тетевен Волей с 3:1 (18:25, 25:15, 25:22, 25:20).

Бургазлии трябваше доста сериозно да се потрудят, за да сломят съпротивата на Тетевен, които изненадаха и измъкнаха първия гейм с 25:18, а след това не се предаваха до последно. В крайна сметка играчите на Нефтохимик успяха да обърнат и да спечелят, но по всичко изглежда обаче, че втората среща в Тетевен няма да бъде никак лесна.

Монтана измъкна драматична победа над ЦСКА с 3:2 (28:26, 19:25, 22:25, 25:16, 15:11) след повече от 2 часа здрава битка, в среща играна в зала "Младост". В четвъртия треньорът на Монтана Петър Шопов предприе редица промени като остави в игра опитния капитан Костадин Стойков, Теодор Богданов и Трифон Лапков, които дадоха ефект и се стигна до тайбрек след убедителното 25:16. В решителният пети гейм отборът на Монтана успя да пречупи съперника си с 15:11 и да спечели с 15:11.