Динамо Москва с българския национал Теодор Салпаров в състава си се класира за финалната четворка на Шампионската лига по волейбол. Руският тим победи Олимпиакос с 3:1 (34:32, 25:17, 16:25, 29:27) в четвъртфинална среща-реванш в Пирея и продължава напред, след като спечели и първата среща с 3:1 гейма като домакин.

В решаващия мач за класиране на финала Динамо Москва ще срещне домакина Скра Белхатув (Полша). В другия полуфинал защитаващият титлата си Трентино БетКлик (Италия) ще срещне Волей Блед от Словения.

Воденият от българския спeциалист Радостин Стойчев италиански тим отстрани във вторник вечерта полския Ресовия с 3:1 (25:18, 26:28, 25:21, 25:18) като гост след успех с 3:0 в първия мач.

"Доволен съм от концентрацията, която показаха момчетата, особено в първия гейм. Направихме поредната крачка и очакваме с нетърпение мачовете от финалната четворка", заяви Стойчев.

В състава на Трентино като титуляр започна Матей Казийски. Той завърши с 13 точки. Другият български национал Цветан Соколов влезе като резерва, но не записа актив.

"Доволни сме, че спечелихме този мач и си осигурихме място във финалната четворка. В края на първия сет бяхме изключително дисциплинирани и концентрирани. Вярвам, че на финалите можем да покажем още по-силна игра", каза Казийски.

Волей Блед отстрани на четвъртфиналите австрийския Тирол Инсбрук с 15:10 в златния гейм в реванша като домакин, след като двата отбора си размениха по една победа с 3:1 гейма Срещите от финалната четворка са на 10 и 11 април в полския град Лодз.