Волейболният ЦСКА не допусна изненада у дома срещу Пирин (Разлог). "Армейците" се наложиха с 3:1 (25:19, 25:22, 17:25, 25:21) в отложен мач от 5-ия кръг на първенството.

Над всички в зала "Васил Симов" беше 20-годишният диагонал на столичния гранд Димитър Димитров, който наказа гостите с впечатляващите 37 точки.

"Червените" сломиха съпротивата на съперника в четвъртия гейм. В тази част те на два пъти обръщаха резултата от 3 точки пасив, за да я затворят с 25:21. С опита си помогна почти 48-годишният Ивайло Стефанов, който завърши с 6 точки (60% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане) за успеха.

Ас на ЦСКА с трансфер в най-титулувания африкански отбор

Националът прие ново предизвикателство

Така момчетата на Сашо Попов започват да си стъпват на краката. Все още са 7-ми във временното класиране, като вече са с 2 победи от 6 мача. Все пак "армейците" имат 2 срещи по-малко, в които могат да наваксат още за кошмарния старт.

Пирин остава последен без нито една победа.

В следващия 10-и кръг ЦСКА ще има тежко гостуване в Бургас на шампиона Нефтохимик 2010, докато разложани са домакини на лидера Хебър (Пазарджик). И двете срещи са във вторник (16 февруари).