Дея спорт (Бургас) е вторият полуфиналист в турнира за Купата на България по волейбол за мъже, който се провежда в бургаската зала "Младост".

Домакините не оставиха никакъв шанс на ЦСКА и взеха мача с 3:0 (25:14, 25:15, 25:16) за малко повече от час във втория мач от четвъртфиналите на надпреварата.

Така на полуфиналите бургазлии ще се изправят срещу Хебър (Пазарджик), който в първата среща за деня отстрани Дунав (Русе) с 3:0 гейма. Двубоят е утре от 16.00 часа.

Заради пандемията ЦСКА пристигна в Бургас с намален състав от само осем играчи. Волейболистите на Александър Попов опитаха да бъдат равностойни, но кадровите проблеми в последните седмици не позволиха това.

"Червените" изиграха срещата без двамата си основни реализатори - Реда Хайкал и Георги Татаров, както и без либерото Добромир Иванов. В този вариант Мартин Павлов бе преквалифициран като диагонал, но и това не спомогна срещу съперника, който беше в изцяло титулярен състав и в по-добра кондиция.