Четвърта поредна победа от четири мача записа мъжкият национален отбор по волейбол в Световната лига.

В корейския град Жеонжу избраниците на треньора Мартин Стоев спечелиха и втория си мач от гостуването на тима на Южна Корея, в предварителна група "D" на Световната лига.

Българите взеха срещата с 3:0 гейма (25:20, 25:22, 25:21) за час и 11 минути, като мачът се игра пред 4 350 зрители.

Първата среща между двата съперника, която се игра отново в залата в Жеонжу, завърши 3:1 гейма за българските волейболисти.

Отличен мач за българския тим направиха Владимир Николов със 17 точки, и капитана Пламен Константинов с 10 точки. Специалистите, наблюдавали срещата, определиха играта на двамата като феноменална.

Матей Казийски реализира 13 точки.

За тима на Южна Корея Кионг-Су Лий постигна 16 точки.

С отличния мач, който направиха, българите подобриха сериозно и местата си в индивидуалните класации.

При реализаторите в Лигата Владимир Николов е втори, а Матей Казийски 10-ти. При нападателите Казийски е втори, а Николов 8-ми.

При блокировачите Христо Цветанов е на втора позиция, а Евгени Иванов на 10-та. При изпълнителите на сервис Владимир Николов е 2-ри, Андрей Жеков 9-ти, а Пламен Константинов 10-ти.

В другия мач от групата ни тимът на Куба постигна втора чиста домакинска победа над Египет с 3:0 гейма (25:17, 25:19,25:19).

Във временното класиране отборите на България и Куба делят първото място с еднакъв актив.

Следващият уикенд са възловите сблъсъци между двата тима, като мачовете са в Куба.

Мартин Стоев започна със: Евгени Иванов, Христо Цветанов, Андрей Жеков, Матей Казийски, Владимир Николов, либерото Теодор Салпаров и Пламен Константинов. Във втория гейм в игра се появи Красимир Гайдарски, а в третия Костадин Стойков.