Бразилия победи Франция с 3-2 (25-20, 25-20, 21-25, 23-25, 15-12) в мач, който достави огромно удоволствие на публиката в препълнената зала "Арена Монбат" в Русе. Двубоят беше от група "B" на Световното първенство по волейбол в България и Италия.

България загуби от Иран на Мондиал 2018 с 1-3 след много непредизвикани грешки

ВолейБОЛНО ни е: България с първа загуба на Мондиал 2018

"Лъвовете" така и не разгадаха играта на персийския разпределител

Независимо, че срещата се играеше успоредно с тази във Варна между България и Иран, билетите бяха предварително изкупени.

Олимпийските шампиони от Бразилия доминираха в първите два гейма и си помислиха, че ще постигнат лесна победа. Французите отговориха с мощна игра и успяха да вкарат срещата в тайбрек.

В него европейците поведоха с 9-6, но последните минути бяха за Селасао.

Снимка 378236

Диагоналът Уолас де Соуза завърши с 20 точки, Луис Фонтелеш "Липе" добави 15 точки. Скандалният Ървин Нгапет беше най-резултатен в мача, реализирайки 22 точки.

Утре Франция ще играе с Египет отново от 20:30 часа и не би трябвало да загуби гейм. Бразилците ще почиват, а следващият им мач е срещу Холандия в събота.

Спрямо сегашната ситуация в групите България ще трябва да играе срещу Бразилия във втората групова фаза в София в края на следващата седмица.